Zespół ministrantów w naszej Parafii składa się z 40 chłopców w wieku od 6 do 15 lat. Nasi ministranci są uczniami szkół z terenu naszej parafii (Sz. P. 17 i 20), a także z innych z rejonu Tarnowa. Głównym celem Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO) jest troska o piękno liturgii oraz osobiste zbliżenie się do Pana Boga.

Do LSO przyjmowani są kandydaci od II klasy, ale zdarzają się i młodsi. Każda kandydaturę spokojnie rozważamy i cieszymy się, że nasze szeregi stopniowo się powiększają. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i mobilizowanie swoich synów oraz zaangażowanie się we wspólne przedsięwzięcia.

Obowiązkiem każdego ministranta jest służba podczas niedzielnej Mszy Świętej, a także służenie jeden raz w tygodniu zgodnie z wolą Rodziców.

Zbiórki wszystkich ministrantów odbywają w piątek 16.30-18.00. W Pierwszy Piątek spotykamy się o 17.30 na wspólnym nabożeństwie, a potem na Mszy Świętej, którą animują Rodzice.

Ministranci maja możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez różne formy szkoleń i formacji w ramach LSO Diecezji Tarnowskiej. Wyjeżdżają na spotkania formacyjne do Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach i Gosławicach. Również piękną tradycją stały się wspólne pielgrzymki jesienne i wiosenne do różnych miejsc świętych i atrakcji turystycznych. Podczas zbiórek korzystamy z Placu Św. Antoniego, gdzie możemy rozgrywać mecze i wspólnie grillować.

LSO naszej parafii uczestniczy w Lidze Diecezjalnej i rozgrywa mecze w ramach rożnych kategorii wiekowych. liczne sukcesy i trofea zdobią historię ministrantów w Tarnowie Mościcach.

Zapraszamy chętnych kandydatów w nasze szeregi, a wszelkich informacji chętnie udzieli Ks. Piotr Gawełda, opiekun LSO.