Drogi bracie, droga siostro!

Chcę Ci powiedzieć, co dla mnie znaczy czytanie Pisma Św. Jeśli wystarczy Ci wytrwałości i doczytasz do końca, to może i Ty znajdziesz w sobie pragnienie, aby dołączyć do naszego kręgu biblijnego.

Spotkania biblijne są odpowiedzią na moje głębokie pragnienie lepszego poznania i zrozumienia Pisma Św. Już kilkanaście lat upłynęło od momentu, w którym ukończyłam naukę w szkole i katechezę. A jako dorosła osoba też potrzebuję przypomnienia i pogłębienia prawd wiary, bo teraz jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie i współmałżonka, ale też za oddane pod moją pieczę dziecko.

W dzisiejszym świecie wychować dziecko na dobrego człowieka, który wie co dobre, a co złe, to marzenie każdego rodzica. Bardzo leży mi na sercu rozwój duchowy mojego dziecka. W dobrej kondycji winno być nie tylko ciało, ale i dusza, bo wiara to podstawa życiowa codziennych wyborów.

Parafialny krąg biblijny jest mi pomocą na drodze, którą idę. Spotykamy się co tydzień – wszyscy są mile widziani. Zaczynamy modlitwą o światło Ducha Św. Czytamy wybrany fragment – np. z Ewangelii niedzielnej. Czytamy na głos, potem każdy wielokrotnie czyta w ciszy. Skupienie na fragmencie, który nas najbardziej porusza przechodzi w medytację i osobistą modlitwę (do tej pory nie wiedziałam co to znaczy, jak się medytuje). Każdy może (ale nie musi) wypowiedzieć swoje przemyślenia i wątpliwości. Wspólnie rozważamy tekst, wyjaśniamy niezrozumiałe słowa, wyrażenia, tłumaczymy prawa i zwyczaje żydowskie, by lepiej zrozumieć dany fragment. Dzielimy się tym, co nas w danym tekście poruszyło, zachwyciło, czy zaniepokoiło. Dowiedziałam się o metodach studiowania Biblii: zasada dwóch rąk i Lectio divina – obie bardzo pomocne.

Na spotkaniach uczę się odnosić słowa Jezusa do codziennego życia. Koją one moją skołataną duszę, dają spokój i radość. Teraz częściej i z radością sięgam po Pismo Św., co daje mi siłę, by każdego dnia od nowa swoją postawą i każdym życiowym wyborem opowiadać się za Jezusem.

Niezależnie od Twojego stanu – czy jesteś żoną, mężem, matką, ojcem, panną czy kawalerem a szukasz Boga w swoim życiu – przyjdź. Bez żadnych zobowiązań i obaw możesz dołączyć do nas kiedy chcesz , lub kiedy możesz – rozumiemy, że każdy ma obowiązki, pracę i pilne zajęcia. Każdy i każda z Was jest mile widziany i akceptowany. Nie obawiaj się, to nie jest sprawdzian wiedzy biblijnej ani teologicznej. Nikt nikogo nie ocenia. Wszyscy poszukujemy. Zapraszamy też Ciebie.

Dorota
żona, matka, aktywna zawodowo