Sobór Watykański II w Konstytucji o Liturgii stwierdza, że lektorzy “spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną”. Dalej dodaje: “niech więc wykonują swój urząd z taką szczerością i dokładnością jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego”.

Liturgia jest szkołą:

• wiary
  • moralności
  • modlitwy
  • życia duchowego
  • estetyki

Te kierunki informacji realizujemy w grupie lektorów naszej Parafii.  Na uwagę zasługuje fakt , że czynnie w liturgię włączają się Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej.

Oprócz troski i zaangażowania w liturgię, lektorzy uczestniczą w Diecezjalnej Szkole Ceremoniarza. Lektorzy angażują się także w działalność innych grup w parafii.

W grupie jest drużyna piłki nożnej, która organizuje dekanalne rozgrywki o puchar Dekanatu oraz bierze udział w rozgrywkach na wyjeździe.

Spotkania lektorskie odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz.18.30 (z wyjątkiem I Piątku).

Opiekunem lektorów jest obecnie ks. Paweł Tokarczyk.